Kalendář akcí

duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Vyhledat

Odběr novinek

Vánoční výstavy

Vánoční prodejní výstava - 19.-20.11.2016

Již 5. ročník prodejní vánoční výstavy v Tlumačově nabídl v sobotu 19. a v neděli 20. 11. skvělou příležitost všem, kdo si rádi prohlíží a případně zakoupí rukodělné výrobky z regionu. Součástí akce byla i výtvarně ztvárněná výstava o vánočních zvycích a tradicích v jiných zemích a na jiných kontinentech. Děti se zabavily vyráběním zimní dekorace v dětské dílničce. Sál kulturního domu byl vyzdoben vánočními ozdobami domácí výroby, takže si na své přišli i ti, kteří se chtějí inspirovat pro výzdobu své vlastní domácnosti. Nechybělo ani domácí vánoční cukroví na prodej a malý bufet s posezením, kde si navštěvníci dopřávali mj. svařák, mošt či sýrový štrůdl.

Výtěžek z akce bude použit na aktivity UCHA, z.s. a taktéž Centra Ouško ve Kdyni, které je zaměřené na podporu dětí s mentálním a kombinovaným postižením.

unspecified

Vánoční prodejní výstava – 21. - 22. 11. 2015

Čtvrtý ročník Vánoční prodejní výstavy v Tlumačově se už tradičně konal poslední listopadový víkend před adventem. V letošním ročníku došlo ke změně ve výstavní části. Staročeské Vánoce a zvyky, které k těmto svátkům patří, vystřídaly Vánoce světové. Návštěvníci se tak mohli dozvědět, jak se slaví Vánoce např. v Africe, ve Švýcarsku, Norsku, Francii, USA nebo třeba v Japonsku, Mexiku a jinde. Nechyběly ani ukázky vánočních zvyků z těchto zemí. Podařilo se nám sehnat i mnoho dekorací, předmětů a tiskovin o výše zmiňovaných zemích a tak výstavní část byla skutečně bohatá. Vše doplňovaly nádherně prostřené stoly, které představovaly sváteční tabule v některých zemích. Přípravu svátečních tabulí již tradičně zajistil penzion Podveský mlýn. A co všechno bylo letos k vidění? Počet výstavců se zvýšil a tak nabídka byla velmi pestrá. Šperky z fimo hmoty, dřevěné korále, patchworkové etue, tašky, peněženky, drátované předměty, keramika, korálky, ozdoby z korálků, šité hračky a dekorace, paličkovaná krajka, svíce ze včelího vosku, korálkoví a háčkovaní andělé, výtvarné zboží a potřeby, pletené hračky, papírový pedig, ručně malovaná trička, scrapbook, ručně vyřezávané betlémy, šperky, zboží z medového ráje, adventní svícny a věnce, zdravé svíce, vlněné a plstěné zboží, perníčky, cukroví, výrobky našeho spolku, šály, rámečky na obrázky a mnoho a mnoho dalšího. Nechybělo ani občerstvení, káva, svařák a to nejdůležitější pro dětičky – vánoční dětská dílna. Místečko v sále si našla i propagace našeho spolku. Výtěžek z této akce bude použit na provozní náklady Centra Ouško ve Kdyni. Všem návštěvníkům děkujeme a již nyní se těšíme na další ročník.

vv 26112015 01    vv 26112015 02    vv 26112015 03

Více fotografií na: http://uchoos.rajce.idnes.cz/21.-22.11.2015_Vanocni_prodejni_vystava_Tlumacov/

Vánoční prodejní výstava - 21. - 22.11.2014

Třetí ročník Prodejní vánoční výstavy jsme připravili v sále KD Tlumačov, tradičně již poslední víkend v listopadu. Nechyběl pan řezbář Tykvart, paní Janovcová s voňavým zbožím - ze svíčkami ze včelího vosku ani paní Kulhánková s papírovým pedigem. A nejen tito vystavovatelé zaplnily sál na dva dny - k vidění byl i proutěný pedig v podání paní Bernardové, šité, háčkované a pletené zboží prezentovaly paní Kohoutová, Beranová a děvčata ze stánku paní Wiesnerové, o kreativní materiály se postarala paní Dufková, peříčka a šperky z nic přivezla paní Jeřábková, nechyběla ani keramika pana Ticháčka, koření a medovina od pana Johánka, drátování obstaraly dámy Hrušková a Soukupová, tabule připravila děvčata z Podveského mlýna, stánek zde měla i děvčata z terapeutické dílny sv. Josefa, k dostání byly i výrobky z Plamínku z Merklína, perníkové zboží prodávala paní Kaufnerová, vitráže přivezla paní Šraialová, se scrapbookem nás seznámila paní Nagyová, korálkové umění představily dámy Červenková a Wimmrová, paličkování a různé techniky s vánoční tématikou předvedla paní Mann s kolegyní, výrobky z proutěného pedigu a mnoho dalšího představila slečna Hánová, vlněné a plstěné zboží dovezla paní Kalčíková a krásné šperky z fima prodávala paní Schizlingová. Výstava byla doplněna o dětskou dílnu, občerstvení s posezením, cukroví, výrobky členů a příznivců UCHA, z.s., ale hlavně zde byly opět k vidění staročeské vánoční zvyky a tradice.

Výstava se setkala s velkým ohlasem, sešlo se ohromné množství návštěvníků a i přes náhlé zdravotní komplikace v řadách pořadatelů se povedlo výstavu uspořádat, zajistit po všech stránkách a věříme, že všichni naši návštěvníci a příznivci byly s naší akcí spokojeni. Děkujeme Vám a těšíme se na další ročník :-)

Vánoční prodejní výstava- 23. - 24. 11. 2013

Již druhý ročník Prodejní vánoční výstavy mohli o víkendu 23. - 24. 11.2013 navštívit lidé z Tlumačova i okolí. Po oba dva dny bylo možné od 9 do 17 hodin shlédnout mnoho zajímavých věcí, týkajících se vánoční tématiky. Nechyběly staročeské zvyky a tradce, včetně staročeské vánoční sence, dále pak svíčky ze včelího vosku, vlněné a pletené zboží, papírový pedig, korálky, koření, medovina, betlémy jak dřevěné tak papírové, drátenické výrobky, keramika, velké množství výrobního materiálu, šité látkové zboží, šperky a ozdoby z peří, vitráže, vizovické pečivo, perníčky, rukodělné výrobky nejen od členů našeho sdružení ale i cukroví a mnoho dalšího. Nechyběla ani dětská vánoční dílna, kterou prošlo na 55 dětí. Čas naplněný vánoční tématikou rychle plynul a my mohli v neděli krátce po třetí hodině odpolední přivítat jubilejního třístého návštěvníka, konkrétně návštěvnici, která od nás obdržela drobný upomínkový předmět.

Každý si na výstavě mohl najít to své. Děkujeme všem příznivcům UCHO, o.s., všem kreativcům, vystavatelům i prodejcům, rodinám a přátelům, bez nich by naše výstava nemohla vzniknout.

Vánoční prodejní výstava - 24. - 25. 11. 2012

Po téměř půlročních přípravách se naše UCHO, o.s. odhodlalo uspořádat Vánoční prodejní výstavu. Datum připadl na víkend 24. - 25.11.2012. Týden před tímto datem jsme počali zdobit kulturní sál v Tlumačově. A že bylo co připravovat. Vánoční stromečky honosně nesly slaměné, háčkované, perníkové nebo třeba papírové ozdoby, nechyběl ani, v dnešní době tradiční, komerční stromeček se světýlky, nespočet váz, naplněných zeleným smrkovým peručím zdobily ozdoby bramborové, krajkové nebo například z eko materiálů. Nikoho by asi nenapadlo, že i ozdoby z víček od pet lahví nebo víček od jogurtů mohou působit jemně a vánočně. Tabule daly prostor pro popis vánočních zvyků a na stolech pak byly zhotoveny názorné ukázky těchto, někdy až zapomenutých tradic. Z řad vystavovatelů mohli návštěvníci vidět stánek dráteníků, papírového i proutěného pedigu, dále pak šperky z korálků, fimo hmoty, přáníčka z big shotu, slaměné ozdoby a ozdoby z kukuřičného šustí. Velký úspěch měly svíčky ze včelího vosku a slavnostně prostřené vánoční stoly-tabule. Výstava trvala dva dny, během který navštívilo tlumačovský sál 222 platících a cca 30 VIP návštěvníků a asi 55 dětí, které mohly uplatnit svůj um v dětské dílně. Zde se tvořily betlémky z roliček od toaletního papíru, papírové zvonky zdobené těstovinami, zrním nebo fazolemi a jablíčkový ježci s bodlinami z párátek se sušeným ovocem. Návštěvníci odcházeli ze sálu vánočně naladěni a obtěžkáni košíky, svícny a cukrovím.

Děkujeme všem vystavovatelům, prodejcům, rodinným příslušníkům a přátelům UCHA, o.s. za účast, pomoc a podporu při realizaci vánoční výstavy.