Kalendář akcí

únor 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29

Vyhledat

Odběr novinek

Charitativní akce

III. Charitativní vánoční jarmark - 21.11.2016

Domažlický jarmark vynesl téměř neuvěřitelnou částku 105.850Kč.

Za celý tým organizátorek děkuje Lucie Tomiová: „V první řadě patří poděkování obci České Kubice za poskytnutí finančního příspěvku na pronájem sálu MKS. V druhé řadě vám všem, kteří jste jakýmkoliv způsobem pomohli jarmark uskutečnit, ať už vašimi výrobky, sdílením stránky, poskytnutím prostor k uložení věcí, šířením myšlenky. Další velké poděkování vám, kteří jste přišli, protože totálně vyprodat sál se jen tak někomu nepovede. V neposlední řadě díky díky díky celému našemu týmu za báječnou organizaci.

Seznam darcu

Kam se starými brýlemi?

Sbírka brýlí pro africké Malawi stále pokračuje. Jsme potěšeni, že jsme 14. 10. 2016 mohli vypravit další zásilku do optiky v Českém Těšíně, kde se brýle třídí, čistí a upravují pro potřebné v Malawi. Dohromady to bylo 121 dioptrických a 60 slunečních kousků. Většina brýlí v balíku pochází od čtenářů Knihovny města Kdyně. Za všechny příspěvky do sbírky moc děkujeme! 

bryle

DĚKUJEME!

Srdečné díky ženskému pěveckému sboru Canzonetta a farnímu sboru Českobratrské církve evangelické za koncert, který sbor v pátek 30.9. uspořádal ve prospěch Centra Ouško. A samozřejmě díky patří i všem, kteří si koncert přišli poslechnout a podpořit nás! Na vstupném se vybralo 2676Kč a celý výtežek poputuje na provoz Centra Ouško Kdyně.

WP 20160930 18 24 16 Pro

Sbírka víček od pet lahví pro DOMAŽLICKÉ ONKOLÁČKY

 

V pátek 29. 7. 2016 odjelo z Tlumačova dalších 22 pytlů s víčky od pet lahví. Víčka si odvezla firma z Českého Těšína, která tento tříděný plast vykupuje, a penízky poputují na Nadační fond Šance onkoláčkům. Všem sběračům děkujeme a sbíráme dál!

 

Předání víček – 10. 6. 2015

V pondělí 10. června dopoledne jsme předali, firmě z Českého Těšína, která vykupuje a sváží víčka pro Domažlickou šanci onkoláčkům, 23 pytlů naplněných víčky od pet lahví. Předání proběhlo naprosto v pohodě, žádný z pytlů se neprotrhl, takže se ani nic nevysypalo a nebylo tedy co sbírat. Všem našim sběračům děkujeme a samozřejmě SBÍRÁME DÁL!!!

vicka01 10062015    vicka02 10062015

Sbírka víček od pet lahví pro Kristýnku Kačabovou

PO DOHODĚ S RODINOU KAČABOVÝCH JSME UKONČILI SBÍRKU VÍČEK PRO KRISTÝNKU. KRISTÝNKA JE BEZVA SLEČNA, KTERÁ SE S RODIČI ROZHODLA PŘENECHAT VÍČKA, KTERÁ JSME PRO NI SPOLEČNĚ S VÁMI NASBÍRALI, KAMARÁDŮM Z DOMAŽLICKA - DOMAŽLICKÝM ONKOLÁČKŮM. PRO KRISTÝNKU NADÁLE SBÍRAJÍ VÍČKA KAMARÁDI Z PRAHY A OKOLÍ, KOORDINÁTOREM SBÍRKY V PRAZE JE PAN TOMÁŠ LUBOVSKÝ. JAK POKRAČUJE SBÍRKA PRO KRISTÝNKU MŮŽETE SLEDOVAT NA JEHO STRÁNKÁCH NEBO NA STRÁNKÁCH RODINY KAČABOVÝCH NA FACEBOOKU.

Jen pro informaci a připomnutí: Kristýnka je třináctiletá slečna, která prodělala dětskou mozkovou obrnu. Pro Kristýnku se již podařilo nasbírat dostatek víček, která byla vykoupena firmou na zpracování tříděného plastu a za pení¬ze, které se podřilo touto cestou získat, již Kristýnka absolvovala jeden běh lázeňˆského pobytu. Víčka sbíráme stále dál a povědomí o této akci i nadále rozšiřujeme. Více info na:

www.facebook.com/VickaPomocProKristynku a http://kristynka-cz.webnode.cz

První předání víček proběhlo minulý rok, kdy jsme předali 6 pytlů s víčky.

Nyní má náš spolek pro Kristýnku přichystáno dalších 10 pytlů s víčky. Termín předání rodině Kačabových je předběžně domluven na srpen 2014.

onko02    onko03

Sbírka brýlí pro Malawi v Africe

V pátek 25. července 2014 odeslal náš spolek první zásilku brýlí, které jsou určey pro africké Malawi. Brýle budou roztříděny a přeměřeny v optice v Českém Těšíně a následně odvezeny do Afriky. Zásilka obsahovala dva balíky o váze 10,3 a 10,4 kg, které obsahovaly sluneční a dioprické brýle v počku 586 ks. Všem dárcům děkujeme a sbíráme dál.

Velké poděkování patří Svazu tělesně postižených, kteří zřídili sběrné místo v Informačním centru v Horškovnském Týně. V polovině července 2014 jsme z tohoto sběrného místa odvezli na 280 ks brýlí. Což je téměř polovina dosud vybraných brýlí. Děkujeme !

onko04    onko05

SBÍRKA DIOPTRICKÝCH A SLUNEČNÍCH BRÝLÍ PRO MALAWI V AFRICE

UCHO, z.s. podporuje akci: BRÝLE PRO AFRIKU

Kompletní dětské i dospělácké, dioprické i sluneční brýle můžete donést na kteroukoliv akci UCHO, z.s. nebo:

  • do Městského domova pro seniory, Prokopa Velikého 689, Domažlice
  • do Knihovny Boženy Němcové v Domažlicích (čítárna)
  • do prodejny potravin v Tlumačově
  • do "Ička" (Informační¬ centrum na náměstí) v Horšovském Týně
  • do Centra Ouško ve Kdyni
  • do Knihovny města Kdyně

Brýle budou přeměřeny, roztříděny a následně přepraveny do Afriky, kde ještě mohou vykonat velkou službu.

Organizátorem sbírky je International Humanity Česko-slovenské neziskové občanské sdružení

Sbírka brýlí pro Malawi v Africe stále probíhá a nám se pomalu, ale jistě, v kanceláři Centra Ouško, střádaly brýlové obruby, až se jich nastřádalo na pořádné dvě krabice. Do druhé zásilky se nám jich sešlo 408 kousků, z toho 255 ks dioptrických, 153 ks slunečních a 71 ks etuí. Vše jsme pečlivě zabalily a odeslaly do Českého Těšína, do optiky Moje čočky s.r.o., kde se budou brýle přeměřovat, třídit a pak už je čeká cesta do Afriky. Děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky a sbíráme dál....

bryle 26112015 01    bryle 26112015 02    bryle 26112015 03

Sbí­rka hraček pro středisko Rané péče Diakonie Stodůlky - 3. - 4. 11. 2012

Na víkend 3. a 4. listopadu připadla, po dohodě s Ranou péči Diakonie Stodůlky, sbírka hraček. Rozhodly jsme se pomoci vybavit hračkami nové pracoviště rané péče v plzeňském kraji, které bylo 22. října slavnostně otevřeno v Sušici. Raná péče je teréní služba, která pomáhá dětem se speciálními potřebami a jejich rodinám se zařadit do běžného života a poskytuje rodinám tak celkovou podporu v jejich nelehké životní situaci. V klubovně v KD v Tlumačově vzniklo na tyto dva dny sběrné místo, kam holi dárci nosit hračky. Sbírku jsme soustředily na hračky rozvíjející motoriku, zrakově či sluchově výrazné a další. Každý dárce byl odměněn perníkovým medvídkem, /které napekla naše Maruška Homolková - díky/ a byl zařazen do slosování o pěkné ceny. Ceny do slosování nám věnovali: Buškovi ze Kdyně a jejich internetový obchod www.hracky-slapadla.cz a Dětská obuv Žirafa Domažlice. UCHO, o.s. rovněž přispělo svou troškou do mlýna. Dárci mohli využít přítomnosti poradkyň z rané péče a zkonzultovat vývoj dětí předškolního věku nebo se poradit s logopedkou. Za víkend se nám sešlo velké množství krásných hraček, které budou moci posloužit mnoha dalším dětem v jejich radostném dětství.

V neděli pak proběhlo ve 13:00 hod. losování mezi všemi dárci o ceny. Losování se ujala paní Mgr. Pavla Skalová. Celkem se sbírky zúčastnilo 30 dárců, při slosování bylo uděleno 10 cen, hlavní 3 ceny získali:

1. cena - Jeřáb na dálkové ovládání - Stela Kabourková z Nového Klíčova

2. cena - Nákladní auto - Václav Kalíšek z Domažlic

3. cena - Jeep - Eliška Štípková z Tlumačova

Velké poděkování patří paní Mgr. Pavle Skalové a paní Mgr. Veronice Strenkové z Rané péče Diakonie Stodůlky, které se sbírky zúčastnily, dále pak paní Bauerové z Domažlického deníku za její sobotní návštěvu a všem sponzorům a dárcům.

,

UCHO, z.s. – regionální vítěz „Vy rozhodujete – my pomáháme“

Ve středu 22. června 2016 v 16:00 hodin převzal náš spolek v Tesco Klatovy šek na 30.000,- korun. Spolek UCHO, z.s. se stal se svým projektem regionálním vítězem v nadačním projektu firmy Tesco „Vy rozhodujete – my pomáháme“. Hlasování probíhalo formou vhazování žetonů do hlasovacích válců, se třemi vybranými projekty v rámci regionu. Hlasovací žetony získávali zákazníci obchodního řetězce Tesco za své nákupy. Celkem bylo do našeho válce vhozeno 9541 žetonů. Finanční prostředky budou použity na nákup počítačového programu umožňujícího tisk komunikačních karet a vytváření systémů alternativní a augmentativní komunikace, technického vybavení k tomuto programu a rozšíření vybavení k pískovničce, kterou hojně využívají uživatelé naší Sociálně aktivizační služby ve Kdyni. Vaší podpory nejen v tomto projektu si velice vážíme a děkujeme za ni. Vaše UCHO, z.s.

testo 25062016 01    testo 25062016 02    testo 25062016 03

Více fotografií na: http://uchoos.rajce.idnes.cz/22._6._2016_-_Predani_seku_-_Tesco_Klatovy/